Jeden weekend – trzynaście miejsc na podium!

W ostatnich latach namnożyło się masowych imprez  sportowych w Polsce.  Tendencja ta dotyczy także Płocka. W ostatnich dwóch latach powstało tyle nowych imprez, że nie trzeba daleko wyjeżdżać, żeby startować co tydzień, a nawet 2 razy w ciągu weekendu.

W ostatni weekend w Płocku odbyły się trzy ważne imprezy:
– XIII Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta

– Orlen Olimpiada

– V Szybka Trójka.

Moi zawodnicy byli bardzo aktywni w ten weekend, a oto ich osiągniecia:

Agnieszka Budek

– 1 miejsce w biegu na 6 km w ramach ORLEN OLIMPIADY – czas 24:02. Agnieszka miała ponad 4 minuty przewagi nad 2 zawodniczką z Czech.

– 2 miejsce w kategorii OPEN w Szybkiej Trójce – czas: 10:54.80 to nowa życiówka Agnieszki i nowy rekord ekipy! W swojej kategorii wiekowej Agnieszka zajęła 1 miejsce. Średnie tempo na dystansie 3000 merów to 3:38/km!!!

Aneta Turalska

– 4 miejsce OPEN w Triathlonie o Puchar Prezydenta (dystans sprint). Aneta przegrała tylko z zawodniczkami specjalizującymi się od lat w triathlonie. Z dziewczyn uzyskała 2 czas biegu.

– 4 miejsce OPEN w Szybkiej Trójce oraz 3 miejsce w kategorii wiekowej. Pomimo zmęczenia triathlonem Aneta pobiegła życiówkę 11:40:55.

Tomasz Górecki

Tomek odniósł życiowy sukces, zajmując w silnie obsadzonym Triathlonie o Puchar Prezydenta 5 miejsce w klasyfikacji OPEN. Dodatkowo w kategorii płocczan zajął 2 miejsce.

Robert Ławnicki

Ława kolejny raz zaskakuje i znów pozytywnie. 10 miejsce  w klasyfikacji mężczyzn i 2 miejsce w kategorii to start marzenie. Z każdymi zawodami Robert się rozkręca i strach pomyśleć, co będzie w sierpniu.

Przemysław Głoskowski

Tradycyjnie Przemek był w czołówce Mistrzostw Płocka w Triathlonie (dystans super sprint). Przemek zajął odpowiednio: 6 miejsce w OPEN, 4 miejsce w kategorii wiekowej oraz stanął na najniższym stopniu podium w klasyfikacji płocczan.  Dla Przemka był to jeden z treningów w ramach przygotowań do sezonu biegów przeszkodowych.

Jarosław Matacz

W ORLEN OLIMPIADZIE wystartował w kolarstwie szosowym (grupa zaawansowania). Jego 8 miejsce OPEN to duży sukces, biorąc pod uwagę, że w peletonie jechali zawodnicy z zawodową przeszłością. W niedzielę Jarek ładnie powalczył na Szybkiej Trójce. Skwar w serii drugiej dał się we znaki. Do planu zabrakło dosłownie kilku sekund. Jednak czas 12:06:16 uważam za dobry wynik, tym bardziej, że Jarek utrzymał w trakcie całego biegu bardzo równe tempo. W klasyfikacji Mistrzostw Polski Masters Jarek zajął 9 miejsce.

Marek Adamczyk

Markowi do realizacji planu zabrakło jeszcze mniej. Miało być 13:59, było 14:00.79. Dobry, równy bieg i teraz przed Markiem 6 tygodni mocnego treningu przygotowującego do drugiej części sezonu.

Krzysztof Chętka

Krzysiek ma apetyt na dużo szybsze bieganie, ale w niedzielę zobaczył, że jeszcze trochę mu brakuje do „9” z przodu. Pomimo intensywnej startowej wiosny i problemów z kontuzjami pobiegł bardzo przyzwoity wynik, czyli 10:18.59 zajmując w kategorii wiekowej do lat 35 wysokie 5 miejsce.

Łukasz  Bucholc

Łukasz jak zawsze zaczął ambitnie, jednak upał, braki w treningu i sobotnie wesele dały o sobie znać w drugiej połowie dystansu. Wynik 11:45.13 dał 15 miejsce w kategorii wiekowej.

Stanisław Dymek

W sobotę na triathlonie Tata sprawował funkcję sędziego, więc w niedzielę musiał sobie odbić straty moralne z nawiązką. Wywalczył tytuł Mistrza Polski Masters w kategorii 60-64 lata. Czas na mecie to 13:26.60.

Sebastian Dymek

W sobotę walczyłem w triathlonie na dystansie super sprint. Po dobrym pływaniu miałem chęć  na wygranie zawodów. Jednak błędy na części rowerowej oraz w strefie zmian T2 sprawiły, że rywale odjechali trochę za bardzo. Niestety, na części biegowej nie udało się zniwelować straty do czołówki, bo po prostu zabrakło mocy. To nie był mój dzień, a rywale byli naprawdę dobrze przygotowani. W generalce zająłem 4 miejsce. Mimo to stanąłem na podium dwukrotnie. W kategorii wiekowej zająłem 3 miejsce, a w klasyfikacji płocczan 2 miejsce.

Ekipa

Startowaliśmy w sztafecie maratońskiej ekiden, w sztafecie 12-godzinnej pod ziemią oraz w sztafecie 5×2 km w parkingu. Tym razem spróbowaliśmy sił w sztafecie olimpijskiej, czyli 4×400 metrów. Po zaliczeniu dystansu 3000 metrów w sztafecie udział wzięli: Agnieszka Budek, Krzysiek Chętka, Łukasz Bucholc oraz Aneta Turalska.  Rywalizacja sztafet stała na naprawdę wysokim poziomie. Nasza ekipa zajęła 3 miejsce z wynikiem 4:19.11.   Szczególnie mocno pobiegła Agnieszka Budek (63 sekundy) oraz Krzysiek Chętka (59 sekund).

Cześć moich zawodników, w szczególności triathloniści, nadal mocno trenują. Natomiast biegacze udają się na dwutygodniowy odpoczynek i od 2 lipca zaczynamy przygotowania do jesiennych zmagań biegowych.