Druga Szybka Trójka już w sobotę

Maratońskie emocje już dawno za nami. Od OWM ekipa BzD nie próżnowała. Był odpoczynek, były treningi no i starty. A przed nami edycja drugiej „Szybkiej Trójki”, biegu, do którego mam wielki sentyment. Ale po kolei.

Już 1 maja Łukasz „Kropek” Kołodziejski potwierdził dobrą formę z OWM. Na Biegu Kujawiaka w ciężkim crossie przebiegł 10 km w czasie 41:31, co dało mu 41 miejsce OPEN i 16 w kategorii wiekowej.

W nietypowej dyscyplinie, bo w duathlonie wystartował w ramach roztrenowania Robert Ławnicki. Pomimo, że to był start na luzie, Robert zajął 63 miejsce na 121 zawodników, pokonując wielu triathlonistów „z ambicjami”.

W biegu Wegańskim na dystansie 10 km startowała Agnieszka Lemiec, która zajęła 23 miejsce wśród kobiet. Czas bardzo dobry na przełajowej trasie, bo 57:48.

10 maja ekipa BzD wystartował na „III Biegu Europejskim”, który odbył się w Parku Północnym na Podolszycach. Najbardziej poważnie do startu podszedł Andrzej Kalinowski, który ukończył dystans 4 km w czołowej dziesiątce, notując średnie tempo 4:22/km. Totalnie na luzie start potraktowała reszta ekipy, co widać na załączonej fotografii.

III Bieg Europejski

III Bieg Europejski

 

Przed nami w sobotę „Szybka Trójka”. Zawody, które chciałem zorganizować już w 2012 roku w Płocku, ale nie mogłem się przebić. Dopiero dzięki współpracy z Karoliną i Przemkiem udało się pozyskać na bieg fundusze i rok temu wystartowaliśmy z premierową edycją.

Tym razem zawody odbędą się w maju, żeby były dobrym przetarciem dla zawodników startujących we wiosennych dyszkach i półmaratonach. W poprzednim roku ekipa BzD wystartowała w „Szybkiej Trójce”, o czym możecie przeczytać tutaj. http://www.biegajzdymkiem.pl/naprawde-szybka-trojka/

W tym roku szykują się jeszcze większe emocje!

Skład ekipy uległ powiększeniu, a poziom rośnie ze startu na start. Zawodnicy zostaną podzieleni na 4 serie według poziomów.

Niezwykle ciekawie zapowiada się przedostatnia, trzecia seria. Zmierzy się w niej prawie cała elita mojej „dymkowej” elity. Rok temu Michał Bąkiewicz pobiegł najszybciej z teamu uzyskując czas 11:30. W tym roku będzie miał silnego konkurenta w osobie Łukasza „Kropka” Kołodziejskiego. Wyrównana i zacięta walka toczyć się będzie pomiędzy Markiem Portalskim, Robertem Makówką i Robertem Ławnickim. Na swoją nową życiówkę pracować będzie też Łukasz Jabłoński. W poprzednim roku Iza pobiegła nadspodziewanie dobrze, bo 13:55. W tym roku jest w fenomenalnej formie, więc wydaje mi się, że powinna urwać jeszcze kilkanaście sekund.

Michał Bąkiewicz

Michał Bąkiewicz

Robert Ławnicki

Robert Ławnicki

Mistrzyni krotkiego finiszu - Iska

Mistrzyni finiszu – Iska

Po zawodach i ceremonii wręczenia nagród zapraszam wszystkich zawodników na podsumowanie „II Szybkiej Trójki” do Molo Cafe. Spotykamy o godz. 20.30. Dla każdego, kto pojawi się z numerem startowym właściciel zaoferował 20 % rabatu.

Emocje w sobotę się nie skończą, bo w niedzielę Andrzej Kalinowski pobiegnie w 3. PKO Białystok Półmaratonie po nową życiówkę.  Trzymamy za Ciebie kciuki Andrew i za projekt Korona Półmaratonów Polskich.

Ja niestety w drugiej Szybkiej Trójce nie wystartuję, ale będę dopingował wszystkich zawodników w roli spikera. Limit zawodników wynosi 80 osób, a opłaconych mamy aktualnie 47 biegaczy, więc śmiało zapraszam w sobotę o godz. 16.30 na Stadion Miejski w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *